10.8.2016 – Technická pomoc, odstranění nebezpečných stavu, benzín na vozovce, Písarov

Vyhlášení poplachu: 8:46 hod
Typ události: Technická pomoc, odstranění nebezpečných stavů, benzín na vozovce.
Adresa události: Silnice č.11 směr Bušín
Technika: Mercedes Sprinter
Doba zásahu: 3 hodiny
Počet zasahujících členů JSDH Štíty: 6

Zasahující jednotky: JSDH Štíty, HZS Šumperk, Policie ČR

Popis události:

Na žádost KOPIS Olomouckého kraje vyjela naše jednotka řešit technickou pomoc na silnici č. 11 směr Bušín. Jednalo se o mastný pruh na silnici, který ohrožoval bezpečnost provozu. Průzkumem bylo zjištěno, že postižené místo je velkého rozsahu a to od obce Bukovice až po obec Bušín. Společně s HZS Šumperk bylo zahájeno zasýpání nebezpečných míst sorbentem, který následně správa silnic pomoci speciálního stroje odklidila. Vozidlo, které bylo příčinou tohoto nebezpečného stavu, bylo nalezeno na odstavném parkovišti před obcí Bušín. Na místě proběhlo další zasypání plochy pod vozidlem tak, aby nedocházelo k dalšímu šíření látky. Příčinou byla pravděpodobně technická porucha na vozidle.