30.5.2016 – Dopravní nehoda, úklid vozovky, Štíty

Vyhlášení poplachu: 9:02 hod
Typ události: Dopravní nehoda nákladního automobilu
Adresa události: Štíty směr Březná, silnice č.43
Technika: Mercedes Sprinter
Doba zásahu: 2,5 hodiny
Počet zasahujících členů JSDH Štíty: 5

Zasahující jednotky: JSDH Štíty, HZS Zábřeh, Policie ČR

Popis události:

Na žádost KOPIS Olomouckého kraje vyjela naše jednotka k nahlášené dopravní nehodě nákladního automobilu. Po příjezdu na místo události bylo průzkumem zjištěno, že se jedná o kamion, který je převrácený na bok mimo komunikaci. Ve vozidle cestoval pouze řidič, který jak jsme prověřili, nebyl při nehodě zraněn. Naše jednotka provedla protipožární opatření a zajištění místa události. Dva členové jednotky prováděli řízení dopravy v místě události tak, aby nedošlo k další případné nehodě. Na místo se dále dostavila HZS Zábřeh a následně také Policie ČR. Protože se havarovaný kamion nalézal celou svoji plochou mimo komunikaci a doba příjezdu speciální techniky pro vyproštění kamionu se posouvala, rozhodl velitel zásahu o stažení hasičských jednotek na stanice s tím, že po příjezdu speciální techniky budou dle potřeby jednotky povolány zpět.