22.11.2014 – instalace systému FIREPORT

Dne 22. listopadu byl na hasičské stanici ve Štítech nainstalován systém FIREPORT, který bude sloužit jednak ke svolávání hasičů k výjezdům pomoci SMS zpráv, zároveň však také k informování hasičů při přípravě k výjezdu o typu události a místě zásahu.

Jak to všechno funguje

Celý systém funguje tak, že jakmile operační důstojník HZS vyšle naši jednotku SDH k události, všichni členové jednotky obdrží SMS o výjezdu.

V ten samý okamžik se aktivuje LCD displej a reprosoustava na zbrojnici a v časové smyčce (délka opakování je libovolně nastavitelná) se opakuje hlášení o události, ke které jsme byli vysláni. Tzn. hasiči vše poslouchají v průběhu, kdy se oblékají do zásahového oblečení a chystají se na výjezd.

FIREPORT tiskový modul, který je součástí instalovaného systému rovnou vytiskne mapku s trasou jízdy od zbrojnice k místu události (pro případ události ve městě tiskne modul na druhou stranu listu detailní mapku místa události).

Po uplynutí časového intervalu pro opakování se systém opět sám uspí a je připraven k dalšímu případnému hlášení.