Výstroj

Pracovní stejnokroj PS 2

komplet_PS2Je určen pro pohyb na stanici a mimo zásahovou činnost. Materiál 100% bavlna, hmotnost 260g/m2, atlasová vazba. Zvýrazňující prvky, dlouhá životnost, stálobarevnost.

Zásahové komplet ZAHAS IV

zahas_IV

Dvoudílný, vícevrstvý zásahový oděv. Vnější materiál NOMEX Tough? (75 % meta-aramid, 23 % para-aramid, 2 % antistatické vlákno, úprava anti-acid finish), hmotnost 195 g/m2. Vyjímatelná termoregulační vložka s nalaminovanou PU vlhkostní bariérou (hmotnost 440 g/m2). Reflexní žluto-stříbrné pruhy šíře 5 cm a nápis HASIČI na materiálu 3M SCOTCHLITE?. Barva oděvu tmavě modrá.

Ochranný oblek SRŠÁŇ

Pracovni-ochranny-odev-SRSANOděv Sršáň byl speciálně navržen a zhotoven pro zásahy proti bodavému hmyzu (vosy, včely, sršni…). Přední díl je opatřen průhlednou síťkou, která chrání uživatelův obličej a zároveň umožňuje perfektní schopnost vidět.

Nepromokavý plášť 3/4 + tep.vl.nepromokavy_plast

Přilba Gallet F1 SF

gallet_F1_SFPřilba je formována z nového materiálu – kopolyamidu. Tento materiál se vyznačuje vysokou tvarovou stálostí při vysokých teplotách, houževnatostí a tvrdostí. Vnitřní část přilby byla vylepšena novými tlumícími materiály, které jsou také komfortnější pro uživatele. Přilba vychází v nové koncepci MSA Gallet použité již u typu F1E. Také F1SF má vylepšený systém upnutí masky, tzv. „kitfix“, kdy lze posunovat uchycení pro masku v rozsahu 1 cm a tak regulovat tlak masky na obličej. Nově je na každé přilbě integrován držák pro svítilnu, který je na levé i pravé straně přilby. Mezi skořepinou přilby a tlumící vrstvou je zvětšený prostor který zajišťuje lepší proudění vzduchu a odvětrávání přilby. Tím se také zlepšila slyšitelnost v přilbě. Anatomicky tvarovaný obličejový štít je potažen jednostranně průhlednou vrstvou pozlacení (9% prostupnost světla), která účinně zvyšuje tepelnou bariéru. Blíže k obličeji jsou v přilbě integrovány zasouvací ochranné brýle z čirého plastu. Brýle se ovládají páčkou na straně přilby. Přilba je dodávána s tříbodovou podbradní páskou a s koženým krytem brady.

Zásahové rukavice Megan

megane_aČtyřvrstvá celokožená rukavice s membránou. Základní a nosnou vrstvou je speciálně upravená, teplu, vodě a oděru odolná kůže – hovězí štípenka, zajišťující maximální citlivost a komfort při práci. Rukavice je vybavena vysoce prodyšnou membránou Porelle®, která je voděodolná a zároveň tvoří bariéru proti bakteriím, krvi a chemickým látkám. Další vrstvu  tvoří kombinace technického Kevlaru ® a Nomexu ®, která   zvyšuje odolnost proti teplu, oděru a řezu. Bezprostřední ochranu ruky tvoří poslední vrstva-podšívka, vyrobená ze 100% Kevlaru ®. Skladba těchto materiálů umožňuje použití rukavic v náročných podmínkách při zachování vynikající citlivosti.Úpletová manžeta rukavice je vyrobena z Kevlaru ®. Rukavice jsou testovány a certifikovány dle normy EN659:2004+A1:2008-Ochranné rukavice pro hasiče.

Speciální zásahová obuv model ZZF0412-B

zeman_obuvHoleňová hasičská obuv, usňová, z hydrofobního materiálu, speciální rychlošněrování. Antistatické provedení. Podšívka Saša s molitanem. Podešev nitrilkaučuková s ocelovou antiperforační planžetou, odolná oleji, PHM, kyselinám a teplotě 300°C. Anatomická vkládací stélka, pratelná v mýdlové vodě do 40°C, absorbující nášlapovou energii v patě. Obuv je certifikována a schválena k používání u hasičských zásahových jednotek. Obuv s ocelovou tužinkou.

Pracovní polohovací pás AP1/1 s karabinou